India

Rahvaarv: 1 175 240 000 inimest

Pindala: 3 287 590 km²

Pealinn: New Delhi

Geograafia

Hindustani poolsaar asub Lõuna-Aasias Pakistani, Hiina ja Nepaali vahel. Sellel laiubki üks Aasia suurimaid ja võimsamaid riike India Vabariik. India põhjapiiri moodustavad maailma kõrgeimaid mäeahelikud Himaalaja ja Karakorum ning nende jalamil laiuvad orud. Lõuna pool on nii tasandikke, troopilisi vihmametsi, liivakõrbeid kui ka palmivarjulisi India ookeani randu. Taimestik ja loomastik on äärmiselt rikkalik ja eksootiline. India omapärane ja kaunis rahvuslik kultuur ei jäta külmaks kedagi. Erinevad tantsud ja kostüümid on tihedalt läbi põimunud religioosse sümbolismiga ning ajalooliste sündmustega. India tantsijate ja lauljate graatsilisus ja väljendusoskus on ilmselt üldteada – kohati on tunne, et terve ümbritsev elu on nagu üks India film. India loodus on väga vaheldusrikas. Põhja Indias vahelduvad madalad džunglialad poolkõrbetega, madalad tasandikud Himaalaja eelmäestikega, stepid soodega – ka loodus näib olevat sama segunenud kui erinevad kultuuridki. Indiast saab kätte ka safar ikogemuse. Paabulinnud ja ahvid on nii maal kui ka linnas igapäevased kaaslased. Safariretkedel on aga võimalik imetleda kuninghirvi, antiloope ning hea õnne korral isegi tiigrit või leopardi. Indiast saab kätte ka safar ikogemuse. Paabulinnud ja ahvid on nii maal kui ka linnas igapäevased kaaslased. Safariretkedel on aga võimalik imetleda kuninghirvi, antiloope ning hea õnne korral isegi tiigrit või leopardi.

Usk: 83% hindud, 11 % moslemid, 2,5 % kristlased, 2% sikhid, 1,5 % budistid.

Keel

Kaks põhikeelt on hindi ja inglise keel. Indias on 15 riiklikult tunnustatud keelt, kuid tegelikult ulatub dialektide arv 1632-ni. Kasutusel on lausa 13 erinevat tähestikku!

Kliima

India asub troopilises kliimavöötmes. Erinevates piirkondades võib ette tulla kliima muutlikkust. Kõige jahedam on novembrist- märtsi keskpaigani; kõige kuumem aga aprillist juunini. Juuli keskpaigast septembrini võib sadada mussoonvihmasid. Talvel on Indias päevad piisavalt soojad. Põhja-India võib suvekuudel olla üsnagi ebameeldiv, kuna kliima on väga kuiv ja tolmune. Suvekuudel võib temperatuur tõusta üle 45 kraadi. Parim aeg India külastamiseks on oktoober ning märts.

Köök

India köök pakub sõna otseses mõttes tuliseid maitseelamusi. Soovitav on toidud tellida seltskonna peale – igaüks saab sel juhul erinevaid toite maitsta. Kuna hindud ei söö loomaliha ja moslemid sealiha, valmistatakse toidud peamiselt kana- ja lambalihast. Serveeritakse need väikestes pottides nig süüakse riisi ja leivaga. Soovitame süüa hotellide restoranides. Tänaval einestamine tähendab terviseriski.